صلوات برمحمد وال محمد

باز در بحـــــر ولایـــت گهـــری پیـــدا شد

ابر، یک سو شد و قرص قمری پیدا شد

یک‌صدا خنده زنان اهل ســماوات و زمین

همـــه گفتند حســین دگـــری پیدا شد

یا حسین ای پسر فاطمه چشمت روشن

ذکـــر و تســبیح و دعا را پدری پیدا شد

یم توحیـــد به جـــوش آمــد و در دامن آن

صــــدفی گشت عیان و گهری پیدا شد

همه خوبان جهان یکســـره کــــردند اقرار

که ز خـــوبان جهان خوب‌تــــری پیدا شد

مژده ای اهــــل تـولا شـــب میـــلاد آمد

جان بگیرید به کف، حضــــرت سجاد آمد


امام سجاد (علیه‌السلام) درباره اهمیت هدایت و راهنمایی به معروف‌ها و رهانیدن از ضلالت می‌فرمود: «به شیعیان من مژده ثواب بزرگ و پاداش فراوان بدهید که خدای تعالی به موسی (علیه‌السلام) چنین وحی کرد: مرا در نزد آفریدگانم، و آفریدگانم را نزد من محبوب ساز.
موسی پرسید: چگونه؟ فرمود: رحمت‌ها و نعمت‌هایم را به یادشان بیاور؛ چرا که اگر فرار کننده از در خانه یا گم‌گشته از آستانه مرا به سوی من بازگردانی، برای تو بالاتر از عبادت صد سال است که روزهایش را روزه بداری و شب‌هایش را به نماز و عبادت بگذرانی.»
(لئالی الاخبار، ص 214، و ر. ک: بحارالانوار، ج 1، ص 71)

زیباتر از تو، چه کسی پروردگارش را ستوده؟ و عاشقانه‌تر از تو، چه کسی دعا کردن می‌داند؟

خدا را سپاس که تو را آفرید تا ستایش و حمد خالق را از تو بیاموزیم. خدا را سپاس که تو را به دنیا هدیه داد تا زبان عاشقانه‌ترین شکرها را در کام تو بگذارد و بی‌بدیل‌ترین نیایش‌ها را از زبان تو به گوش عالمیان برساند.

ای روح عاشقانه دعا؛ کاش فرصت آن باشد تا در تمام حاجت‌هایمان، به دعاهای مستجاب تو اقتدا کنیم. کاش بتوان پشت سر سجده‌های مستدام تو، خداپرستی کرد. کاش شمّه‌ای از سجاده شبانگاه تو را برای خویش به امانت بگیریم و به بهشت وصل شویم.

ای مضمون یگانه پرستش؛ تو فرزند مناجات عارفانه حیدری؛ فرزند بی‌خوابی‌های سجاده‌نشین کوثر؛ فرزند روزه‌های مداوم رسول. پس بعید نیست که فرزند عاشورا، زینت عبادت‌کنندگان عالم باشد.

سجده، تضرع خاکساری است که نامش را از نام تو گرفته. سجده آبرویش را مدیون توست... سجده به تو می‌بالد و هستی‌اش را از آن تو می‌داند، ای سیدالساجدین...

برچسب ها : فرا رسیدن سالروز ولادت سیدالساجدین ,  حضرت امام زین‌العابدین (ع) ,  تبریک و تهنیت میگوییم ,