السلام علیک  یا  امام  مهدی (عج)

امام جمعه موقت کرمانشاه دحوالارض را از چهار روز مهم سال دانست و گفت: هر فردی آن‌را به عبادت خداوند متعال بگذراند، تمام آفریدگان خدا برایش طلب استغفار می‌کنند.
حجتی این روز را روزی عنوان کرد که به معنای پهن شدن زمین از زیر خانه کعبه بر روی آب است.

امام جمعه موقت کرمانشاه با اشاره به اینکه حضرت عیسی(ع) و حضرت ابراهیم(ع) در این روز به‌دنیا آمده‌اند، گفت: این موضوع در روایات بیان شده است.

وی به ارتباط این روز با ظهور منجی اشاره کرد و بیان داشت: براساس روایات متعدد، ظهور امام زمان‌(عج) در این روز انجام می‌شود.

حجتی فضلیت‌های بسیار زیاد روز دحوالارض را بیان کرد و یادآور شد: روزه گرفتن در این روز معادل 70 سال است.

به گفته این مسئول، روز دحوالارض یکی از چهار روز مهم در سال است و هر فردی آن‌را به عبادت خداوند متعال بگذراند، تمام آفریدگان خدا برایش طلب استغفار می‌کنند.

وی ریشه دحوالارض را به استناد قرآن کریم مختص به آیاتی از سوره‌های نازعات و شمس دانست و گفت: در این روز زمین از زیر آب بیرون می‌آید و محل کنونی کعبه به‌عنوان نخستین مکان در این واقعه شناخته می‌شود.

امام جمعه موقت کرمانشاه بیان داشت: طلب استغفار از درگاه خداوند رحیم، قرائت زیارت امین‌الله و زیارت امام رضا(ع) از جمله اعمال مستحب این روز است.

حجتی یادآور شد: گستردگی رحمت خداوند در روز دحوالارض تمام جهان را فرا می‌گیرد و مسلمانان می‌توانند در این روز از خوان رحمت بی‌انتهای باری تعالی بهره‌مند شوند.